HAFRİYAT

Kazı işlerinin tümüne verilen addır. Mevcut zemindeki fazlalık veya mevcut zemin kotun altına yapılan kazı, traşlama, sondaj gibi çalışmalardan çıkan malzemeyede verilen isimdir. Kazıdan çıkan malzemenin bir depolama alanına dökülmesi ve burada düzeltilmesi de bu kavramın içerisinde yer almaktadır. Kazı işleri, el ve kürek, kazma gibi aletlerle yapılabileceği gibi; Ekskavator, Greyder, Loader, Bobcat gibi iş makineleri kullanılarak da yapılabilir.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ

İnsanoğlunun varlığından bu yana süre geldiğini düşündüğümüz bahçe düzenleme yıllar geçtikçe bir sanat halini alarak günümüzde çevre düzenleme olarak ihtiyaç haline gelmiş, artık yaşam alanlarımızın olmassa olmazlarından biri halini almıştır.

Kendine özgü tasarımlarıyla yaşam alanlarına güzellik katmayı hedefleyen çevredeki görüntü kirliliklerini, planladığı ve uyguladığı projelerle heyecanla yaşanır hale getiren ve gelecektede çevreye neler katabileceğini planlayan şirketimizin ana hedefleri arasında daha güzel bir yaşam alanı üretmektir.

ALT YAPI ÇALIŞMALARI

Altyapı; Bir yapı, kent ve ülke için gerekli olan yol, su, elektrik, gaz, kanalizasyon, peysaj, çevre ve ulaşım gibi donanımların tümü herhangi bir kişisel sistemin fiziksel bileşenleri de altyapı olarak tanımlanmaktadır. Altyapı, malların üretim sürecinden pazara ulaşmasını sağlamakta; okul ve hastane gibi toplumsal hizmetlerle bir ülkedeki temel yaşam gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olmaktadır.

DOLGU SIKIŞTIRMA

Patlatma, kırım veya kazı yapılarak çıkarılan agrega ve hafriyat malzemelerinin dolgu yapılarak alana serilmesi ve tesfiyesi sonrasında yapılan sıkıştırma işlemine verilen addır. Dolgu yerinin şekli, genişliği, çalışma alanı ve sıkıştırma işlemi görecek malzemenin şekline göre, kompaktör, küçük ve büyük silindir araçları ile dolgu işlerinin sıkıştırması yapılmaktadır. Bu çalışmalar ile zeminde sertlik ve sızdırmazlık sonucu elde edilebilir.

Gültekinler Hafriyat © Tüm Hakları Saklıdır

Web Design: barisozhan.com